pardisun
09 آذر 1401 - 15:10

آزادی ۱۱۶ زندانی بند مالی در ایلام

مدیرکل زندان‌های استان ایلام از آزادی ۱۱۶ زندانی جرایم مالی در این استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، به نقل از دادگستری استان ایلام، مجید احسانی در آیین آزادی 18 زندانی مالی به مناسبت هفته بسیج، اظهار داشت: 10 زندانی با همت خیرین و ستاد دیه از زندان آزاد شدند و با همکاری مراجع قضایی به هشت زندانی واجد شرایط تسهیلات قضایی اعم از مرخصی پایان حبس، آزادی مشروط و غیره اعطا شد و زندانیان به آغوش خانواده خود بازگشتند.

مدیرکل زندان‌های استان ایلام، افزود: از ابتدای سال تاکنون 116 زندانی نیازمند مالی از زندان‌های استان آزاد شدند و برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تا پایان سال با همت خیرین برنامه‌ریزی شده است.

رئیس کل دادگستری استان ایلام نیز در این آیین از تلاش های بی‌وقفه کارکنان و مسئولان زندان‌های استان تقدیر کرد و گفت: فراهم‌سازی زمینه اصلاح و بازپروری زندانیان با تلاش سنگربانان اصلاح و تربیت محقق می‌شود و مراجع قضایی در این راستا همواره همکاری اثربخشی داشته‌اند.

عمران علی‌محمدی تاکید کرد: حل مشکلات زندانیان، کاهش جمعیت کیفری، بهره‌مندی زندانیان از ارفاقات قانونی و آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از اهم برنامه‌هایی است که در دستگاه قضایی به آن پرداخته می‌شود.

گفتنی است، در پایان این مراسم رئیس‌کل دادگستری استان با زندانیان دیداری چهره به چهره داشت و در قالب طرح پایش و غربالگری پرونده‌های قضایی زندانیان، به بررسی درخواست‌های آنان پرداخت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890320